Паслугі музея, кошты

Паслугі музея і кошты на наведванне музея

Уваходныя білеты на біяграфічную экспазіцыю:

Дарослыя – 2 руб. 90 кап.

Студэнты – 2 руб.40 кап.

Школьнікі - 1 руб. 90 кап.

Наведванне выстаўкі - 60 кап. для ўсіх катэгорый наведвальнікаў

Экскурсійнае абслугоўванне - аглядная экскурсія (група да 25 чалавек):

Дарослыя - 30 руб., школьнікі – 20 руб., студэнты – 25 руб. На польскай мове - 50 руб.

Экскурсійнае абслугоўванне па выстаўцы - 2 руб. 00 кап. для ўсіх катэгорый наведвальнікаў

Група да 10 чалавек (экскурсія на беларускай або рускай мовах) – 20 руб. для ўсіх катэгорый наведвальнікаў.

Тэматычная экскурсія "Навагрудак Адама Міцкевіча" з выхадам на аб'екты горада – 50 руб. з групы да 20 чалавек (па папярэдняй заяўцы)

УВАГА: На Ваш выбар можна наведаць толькі біяграфічную экспазіцыю без агляду выставак, або выстаўкі без агляду экспазіцыі.

Заказ экскурсій: тэлефон/факс: (01597) 3-42-12 (каса). Е-mail: mickiewicz@novkultura.by

Іншыя паслугі:

- Правядзенне лекцыі: школьнікі, студэнты, пенсіянеры – 15 руб./група да 25 чал., астатнія катэгорыі – 20 руб./група да 25 чал.

- Музейна-педагагічны занятак - 15 руб./група да 15 чал.

- Фотасесія для маладых – 25 руб.00 руб. (У зале нашага музея таксама можна афіцыйна зарэгістраваць цырымонію шлюбу, якую правядзе работнік ЗАГСа)

- Складанне гістарычнай (навуковай) даведкі - 5 руб./старонка

- Правядзенне кіналектарыяў: дарослыя – 2 руб. 20 кап. /чал., школьнікі, студэнты, пенсіянеры – 1 руб. 80 кап. /чал.

– Кансультацыя з падборам матэрыялу – 5 руб. 00 кап.

- Карыстанне кнігамі з фондаў музея – 1 руб./гадзіну.

- Ксеракапіраванне матэрыялаў з фондаў музея: кнігі да 20 стагоддзя - 25 кап./старонка, кнігі 20-пач.21 стст. - 20 кап./старонка.

БЯСПЛАТНА наведваюць музей інваліды, ветэраны Вялікай Айчыннай вайны, вайскоўцы тэрміновай службы, дзеці да сямі гадоў, дзеці-сіроты, дзеці, якія засталіся без апекі бацькоў, навучэнцы з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця, музейныя работнікі.

БЯСПЛАТНЫ ўваход для ўсіх катэгорый наведвальнікаў на пастаянную экспазіцыю - апошняя серада месяца. (Экскурсійнае абслугоўванне і наведванне выставак у гэты дзень аплачваецца).

У адпаведнасці з Пагадненнем аб супрацоўніцтве паміж Міністэрствам культуры Рэспублікі Беларусь і Міністэрствам адукацыі Рэспублікі Беларусь апошняя серада кожнага месяца ўстанаўліваецца адзіным бясплатным днём наведвання з бясплатным экскурсійным суправаджэннем па пастаянных і часовых экспазіцыях (за выключэннем камерцыйных часовых экспазіцый) для вучняў, якія атрымліваюць агульную, прафесійна-тэхнічную, сярэднюю спецыяльную адукацыю.